0 216 429 60 65
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

ESENLER BETON DİREKLİ TEL ÇİT

06 Mart 2019
17 kez görüntülendi
ESENLER BETON DİREKLİ TEL ÇİT

 

 

ESENLER BETON DİREKLİ TEL ÇİT

 

Esenler Beton direkli  tel çit

Esenler Beton direkli  tel çit lerin betonların boyuna uzunlukları genellikle 200-250-300 cm aralarında değişmekte ancak daha uzun şekilde üretimlerde uygulamalarda görülmektedir ve düz şekilde olabilmektedirler. Düz beton direkler toprak zemine 3 veya 4 metre açıklık olacak şekilde 50x50x50 cm ölçülerinde ki çukurlara beton dökülerek sabitlenmesi ile sağlanır.

Beton ile sabitlenen bu direklere tel çitlerin eklenebilmesi için, dökülen betonun kuruyup direğin ayakta kalabilmesi gerekmektedir. Bunun için de 1,2 gün beklenmekte ve bekleme sırasında da tel çitlerin montajları yapılabilmektedir. Bu beton direklerin genellikle hepsinde en uç kısmı bükülür.

Bunun nedeni; Tel çitlerin daha gergili durabilmesi ve dayanım özelliğinin artırılmak istenmesidir. Beton direklerin en önemli özellikleri darbelere karşı ayakta kalabilmesidir. Ancak bir araba çarpması veya bunun benzerinde güçlü darbelerde yıkılabilir. Beton direklerin çok uzun tutulması beklenmez, uzunluğu artırırsanız, çapı da artırmalısınız. Çünkü; uzunluk arttıkça dayanım biraz daha düşecektir. Dayanımı eski konumuna getirmek için yapmanız gereken, çap/ boy oranına dikkat etmektir.

Esenler Beton Direkli Tel Çitlerin Özellikleri

Beton direkli tel çitlerde montajı hazır olarak gelen direklere bağlanacak olan tellerin 45 metre uzunluklara kadar çıkabilen tek taraflı montaj yapılmaktadır. Beton direklerin düz kısımlarında 5 sıra şeklinde sıcak hava için özel düşünülmüş, tellerin gerginliğinin değişken olmasının hesaplara katılması ile birlikte gerginliğin minimize edildiği teller çekilmektedir. Beton direklerin üst kısımlarında veya orta kısımlarının da içerisine alınabildiği isteklerinize göre dikenli teller de koyulabilir ve bunu genellikle korumak istenilen özel bölgelerde yapılır.

Üretimi hazırlanmış olan 2,50-3,00 mm tellerin kalınlıkları ile hazır olarak üretilmiş teller gerginleştirilerek kullanıma hazır hale getirmek istenir, bunların beton direklere bağlanması ile birlikte montaj tamamlanır. Beton direkli tel çitlerin en önemli avantajı yerlerinin sizin isteğiniz dışında değişmesinin suç olmasıdır. Herhangi bir dış müdahale ile kolayca yeri değişmez, uzun süren bir işlem gerekir.

Esenler Beton Direkli Tel Çit Yapımı gerektiği haller arsa etrafını çevirme, güvenlik, hayvan kontrolü olabilir.30×30,40×40,50×50,60×60 ve 70×70 göz Aralığında 2,2/3 mm kalınlıkta tel kullanılarak yapılan örgü telleri bu çitlerde kullanılır. Düz beton direkler 2/ 2,4 m eğik beton direkler ise 2,4/3/3,5 mdir. Beton direkli yapılan örgü tel çit uygulaması firmamızı tarafından anahtar teslim olarak yapılmaktadır. Bu beton direklere her türlü tel çit uygulaması yapılabilir. Kötü hava koşullarına dayanıklı ve ekonomiktir. İstenirse sadece malzemeler de sizlere teslim edilebilir.

Esenler Beton Direkli Tel Çit uygulaması alan çevirmekte en uygun alternatiflerdendir. PVC Kaplı örgü teli veya sıcak daldırma galvanizli tel ile çok rahat kullanılmaktadır. Bazı uygulamalarda sadece dikenli tel kullanılmaktadır. Toprak zeminde yapılacak işlerde 3 mt ara ile 40×40 veya 30×40 ebadında min 40 cm yüksekliğinde çukurlara yerleştirilen beton direkler teraziye alınarak betonlanır. Betonlama esnasında direk altlardan taşlar ile sabitlenmelidir.

Örgü teli galvaniz veya pvc kaplıdır. Her iki alternatifde de gergi teli kullanılması gereklidir. Gergi teli uygulaması standart yükseklikler için 3 sıra olmaktadır. Daha yüksek yapılan işlerde her 1 mt de bir sıra olacaktır. Tel çitler gergi teli esnemesi için 40 mt aralıklı çift payanda kullanılır. Tercih edilen göz aralığında pvc kaplı veya galvaniz örgü telleri kullanılır.

Esenler Beton Direkli Tel Çit uzman kadromuz tarafından montajlı yapılmaktadır. İstenilen yere kapı bırakılır. Beton direkler beyaz boyalı veya boyasız imal edilmektedir. İstenilirse farlı renklerde özel ebatlarda üretim yapılabilir. Montaj esnasında yeteri kadar destek direği kullanılmalıdır. Dönüşlere ve kapı girişlerine ilave destek sağlanmalıdır.

İnternet sitemizden bu işle ilgili referansları inceleyebilirsiniz. Örgü tellerimiz pvc kaplı ve galvaniz olarak üretilmektedir.

Esenler

Esenler Beton Direkli Tel Fiyatları

Beton Direkli tel fiyatları kullanılacak olan malzemeye ve ebatlara göre değişkenlik gösterebilir, güncel ve net fiyat almak için lütfen 0216 429 60 65 Arayın….

 

Beton Direkli Tel Kullanım Alanları

 • Havaalanları
 • Askeri Bölgeler
 • Fabrikalar ve Özel Alanlar
 • İş merkezleri
 • Yüksek hızlı ve otoyol
 • Arazi Etrafı
 • Spor kompleksleri
 • Parklar ve bahçeler
 • Yol kenarları
 • Siteler
 • Villalar
 • Sanayi bölgeleri

Ürün Görselleri

 

 

ESENLER DE DİĞER HİZMET ALANLARIMIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?