0 216 429 60 65
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

AÇIK HALI SAHA

24 Nisan 2017
270 kez görüntülendi
Ürün Açıklaması

Açık Halı Saha

Açık Halı Saha Yapımı  ihtisas işlerdendir. Firmamız bir çok halı saha yaparak kullanıcılarına teslim etmiştir.Halı saha yapılrken ilk olarak büyüklüğüne karar vermeniz gereklidir. Büyüklüğü genellikle sahanın yapılacağı arazinin boyutları ve bütçe belirler. Seçilen halı saha ölçüsü maliyeti çok etkilemektedir. Yurdumuzda  en yaygın olarak 50mx30m ölçülerindeki sahalar tercih edilir.Ticari olarak kullanılan halı sahaların en küçük ebatları 20mx40 m dir.

 

Bir sahanın kesiti aşağıdan yukarı olarak toprak zemin, kalın çakıl, ince çakıl, keçe, taban bezi, kum, granül ve sentetik çim den oluşur. Yapım aşamasında önce sahanın kurulacağı alan tesviye edilerek aynı kota getirilir. Çevresine demirli hatıl atılır. Hatıl boyutu ve içerisine konacak donatı miktarı yerine ve üzerindeki çevre çit direkleri, aydınlatma direkleri, reklam panosuna göre uzman bir inşaat mühendisi tarafından belirlenir.

Saha da toplanan sular için saha zeminine drenaj yapılır. Hatıl içerisine drenajların tahliyesi için borular konmalıdır. Hatıl üzerine çevre çiti için ankrajlar bırakılır. Hatılın yapımına müteakip saha zeminine kalın ve ince mıcır dolgu yapılır.

Mıcır dolgu yeterli bir şekilde sıkıştırılır. Oluşturulan zemin üzerine keçe komple serilir. Keçenin üzerine de sentetik çim serilir. Serilen sentetik çimin ek yerlerine helmetin bezi tutkallanarak iyice yapışması sağlanır. Helmetin bezi yapıştırıcısı çift kompenantlı poliüretan esaslıdır.

Açık Halı Saha çizgileri istenilen renkte belirlenir. Halı içerisine özel hazırlanmış silis kumu dökme ve fırçalama makinası ile yedirilerek dökülür. Serilen ve iyice yedirilen kum üzerine granül özel makinası ile serpilir. Saha artık oynanacak hale gelmiştir.Tabi bu durumda

Açık Halı Saha nın etrafıda açıktır. Saha etrafına hatıl içerisinde bırakılan ankrajlara kaynaklanarak dikey borular yerleştirilir. Bu boruların 1 kat astar 2 kat yağlı boya ile boyanır. Saha etrafı pvc kaplı tel ile çevrilir. Sahaya girişi çıkış kapısı yapılır. Bu kapı sürgülü yapılmalıdır. Aydınlatma direklerine en az 400 W projektörler monte edilir. Elektrik panosu hazırlanıp çalışır hale getirilir. Tel örgüler gerdirilerek bağlanan çelik halatlar klemensler ile sabitlenir.

 

Açık Halı Saha yapımı işiniz olduğunuzda firmamızdan teklif isteyiniz. Uzman ekiplerimizle saha ebat ve özelliklerini görüşerek teklif almanız yararınıza olacaktır.

Halı saha maliyetini belirleyen en önemli faktör kullanılan sentetik çimdir. Sentetik çim fiyatını hav boyu, sıklığı,fibrile, monofilament olması gibi faktörler değiştirir. Ayrıca sahaya atılan granül de fiyatı etkiler. Siyah granül yerine kaliteli gri veya yeşil granül kullanılması fiyatı değiştirecektir.

Ürün Görselleri

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?