0 216 429 60 65
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

VOLEYBOL SAHA YAPIMI

24 Nisan 2017
182 kez görüntülendi
Ürün Açıklaması

Voleybol Saha Yapımı

Bir çok spor alanı gibi, Voleybol Saha Yapımı da özel bilgi ve deneyim gerektirir. Firmamız uzun yıllardan beridir spor tesisleri ve voleybol sahaları yapmaktadır. Voleybol sahası kapalı ve açık alanlarda yapılabilir.

Voleybol saha ölçüleri standartlaşmıştır. Dikdörtgen biçiminde olan Voleybol saha ölçüleri 9 m x 18 m.dir. Sahanın dış çizgisinden sonra en az 3 metre boşluk bırakılmalıdır. Daha küçük alanlarda, amatör kullanımda bu ölçüler de değişebilir. Saha çizgileri 5 cm kalınlıkta ve beyaz olmalıdır. File direkleri ayarlanabilir olmalıdır. File yüksekliği erkeklerde 2.43 m. bayanlarda ise 2.24 m. uzunluğundadır.

Voleybol Saha Yapımı sırasında voleybol sahası yapılacak zemin iyice tesviye yapılmalı, saha aplikasyonu tamamlanmalıdır. Çevre hatıl gerekli boyutta hazırlanır, içerisine demir donatısı konularak BS20 betonu dökülerek hatıl işi tamamlanır. Eğer Tartan, çim halı uygulaması yapılacaksa hatıl içerisine 5 cm (16-22) 2 no kırmataş serilir. Serilen kırmataş kotlanarak tesviye yapılır. Tesviye yapılan kırmataş üzerine küçük bir eğim verilerek hazır beton dökülerek tesviyesi yapılır. Akrilik, suni çim, tartan zemin durumunda ise çim halı uygulaması yapılacaksa hatıl içerisine m (10-15) cm stabilize  ve plentmix dolgu yapılarak mekanik olarak sıkıştırılır. Sıkıştırılan zemin üzerine binde beş eğim ile 5-7 cm kalınlıkta yüzey asfaltı serilir.2 no kırmataş serilir. Serilen kırmataş kotlanarak tesviye yapılır. Tesviye yapılan kırmataş üzerine küçük bir eğim verilerek hazır beton dökülerek tesviyesi yapılır.

Zemin kaplama çeşitleri fazlacadır. Her türlü zemini yapmadan önce yüzey iyice toz ve kirden arındırılmalıdır. Uygulanacak malzemenin tutuculuğunu arttırmak için kesinlikle astarlama uygulaması yapılır.

Voleybol Saha Yapımı Firmamız tarafından itina ile yapılmaktadır. Saha açık voleybol sahası olarak yapılmışsa etrafı 4 m yüksekliğinde pvc kaplı tel ile çevrili olarak imal edilir. Aydınlatma sistemi de isteğe bağlıdır. Led veya halide projektörler kullanılınır.

Ürün Görselleri

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?