0 216 429 60 65
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

ÇOK AMAÇLI SPOR SAHASI

24 Nisan 2017
79 kez görüntülendi

Ürün Açıklaması

ÇOK AMAÇLI SPOR SAHASI

ÇOK AMAÇLI SPOR SAHASI Bazı durumlarda kullanıcılar sahaların çok amaçlı olmasının isterler. Çok Amaçlı Sahaişlerinde en çok beraber kullanım Voleybol, Basketbol, Hentbol üçlüsünde olmaktadır. Basketbol sahası içerisine diğer oyunların çizgileri de çizilmekte, pota ve kaleler taşınabilir olmaktadır. Voleybol file direkleri ayarlanabilir olmalıdır. File çukurları oluşturulmalı voleybol oynanacağı zaman buraya konulan direkler, diğer oyun esnasında kaldırılmalıdır.Çok Amaçlı Spor Sahası File yüksekliği erkeklerde 2.43 m. bayanlarda ise 2.24 m. uzunluğundadır. File ayarlanabilir seçilmeli çocuk kullanımı için uygun olmalıdır.

Bazı durumlarda bu sahaların bir köşesine satranç alanı da işlenmektedir. Firmamız tecrübeli elemanları Çok Amaçlı Saha Yapımı işinde uzmanlaşmıştır. Bu tür Çok Amaçlı Spor Sahası kapalı ve açık alanlarda yapılabilir. Bu tür sahalarda genellikle basketbol sahaları ölçüsü dış ölçü olmaktadır.

Voleybol saha ölçüleri standartlaşmıştır. Dikdörtgen biçiminde olan Voleybol saha ölçüleri 9 m x 18 m.dir. Sahanın dış çizgisinden sonra en az 3 metre boşluk bırakılmalıdır. Daha küçük alanlarda, amatör kullanımda bu ölçüler de değişebilir. Saha çizgileri 5 cm kalınlıkta ve beyaz olmalıdır. File direkleri ayarlanabilir olmalıdır. File yüksekliği erkeklerde 2.43 m. bayanlarda ise 2.24 m. uzunluğundadır.

Çok Amaçlı Spor Sahası işinde öncelikle saha ı yapılacak zemin iyice tesviye yapılmalı, saha aplikasyonu tamamlanmalıdır. Çevre hatıl gerekli boyutta yapılmalı, hatılların arası, seçilen zemine göre hazırlanmalıdır.

Bu tür sahalar profesyonel ve amatör kullanımında çok fazlaca karşımıza çıkmaktadır. Kapalı yapılan yapılan sahalarda parke, spor pvc gibi kaplama malzemeleri çokça kullanılırken açık sahalarda daha çok beton üzerine boya kullanılmaktadır.

Her türlü zemin kaplama işinde öncelik olarak birleşim yerleri ve çizgilere önem verilmelidir. Çizgilerin hızlıca zarar görmesi Çok Amaçlı Saha için hiç istenmeyecek bir durumdur. Çizgileme öncesi yüzey iyice toz ve kirden arındırılmalıdır.

Amaçlı Saha işleri firmamız tarafından itina ile yapılmaktadır. Saha açık yapılmışsa etrafı 4 m yüksekliğinde pvc kaplı tel ile çevrili olarak kapatılmalıdır. Aydınlatma sistemi de eğer yapılacaksa Led projektörler tercih edilmelidir. Led projektörler ilk başta pahalı olsa da zamanla kullanım ile ekonomik hale geçecektir. Aydınlatma ve saha etrafının kapatılması da tecrübeli elemanlarımız tarafından yapılır.

Ürün Görselleri

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?