0 216 429 60 65
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

KADİKÖY SPOR SAHA YAPIMI

12 Mart 2019
25 kez görüntülendi
KADİKÖY SPOR SAHA YAPIMI

 

 

KADİKÖY SPOR SAHA YAPIMI

 

Kadiköy Spor Saha Yapımı 

Günümüzde en etkin ve yaygın olarak oynan sporlardan biri futboldur. Özellikle son yıllarda rahat bir futbol oyunu sağlanması amacıyla açık halı saha yapımlarına olan ilgi ve istek oldukça artmıştır. Hali sahalar hem çocukların gelişiminde büyük bir katkı sağlamasının yanı sıra hem de yetişkinlerin gün içerisinde yaşadıkları stres ve yoğun iş tempolarından uzaklaşmasını sağlamakta oldukça başarılı alanlardır. Bu bakımdan gençlerin de yetişkinlerinde oldukça ilgili olduğu bir spor dalı olan futbolun rahat oynanması ve daha güvenli hale getirilmesi için hali saha ve açık halı sahalar oldukça önemli bir konumdadır.

Kadiköy Spor Saha Yapımı 

Açık halı saha yaptırmak isteyenler açık halı sahalarının yapımlarının nasıl olduğu ile ilgili merak ettikleri birçok soru vardır. Öncelikle halı saha yapına başlanmadan önce bölge ve zemin üzerinde etüt çalışması yapılarak bir proje hazırlanır ve bu proje doğrultusunda çalışmalar başlanmaktır. Halı saha çalışmalarına başlamadan önce zeminde kontrol sağlamak ve araştırma yapmak oldukça önemlidir aksi takdirde yanlış yapı sorunları ortaya çıkabilmektedir.

Açık halı sahaların ebatları genellikle ortalama boyları ve enleri sırasıyla 20 metreye 40 metre ya da 30 metreye 50 metre olarak yapılmaktadır. Ticari amaçla yapılan halı sahaların genel ebatları ise çoğunlukla 30 metreye 50 metredir.

Açık halı sahalar kaliteli ve dayanıklı olması için birçok farklı malzeme ve sistemle sırasıyla yapılmaktadır. Tabii ki halı saha yapımına başlanmadan önce halı saha zeminin ebatları belirlenir ve bu ebatlar doğrultusunda zeminin düzleşmesi amacıyla hafriyat dökümü yapılır, sıfır kodlu hale getirilir ve silindir ile sıkıştırılarak zemin düzeleme işleminin son aşaması bitirilir. Ayrıca zeminin hazırlanması evresinde yağmurlara karşı su boşaltılması amacıyla borular döşenir ve açık halı saha hatıl betonları yerleştirilir.

Kadiköy Spor Saha Yapımı  Fiyatları

Hatıl betonların atılmasında sonra ise mıcır katmanlarının atılması evresi vardır. Mıcır katmanları genellikle üstte 1 – 2 numara altta 3 – 4 numara olarak atılmaktadır. Bir sonraki evre ise açık halı sahanın demir aksamlarının yerleştirilme evresidir. Öncelikle halı saha çevresine yatay ve dikey şeklinde yerleştirilen demir boruların kaynakları gerçekleştirilir ve son olarak açık halı saha sağlamlığını artırmak amacıyla belli bölgelere çaprazlamasına kaynak borular yerleştirilmektedir. Ayrıca demir boruların yerleştirilmesi ve kaynak yapılması esnasında kullanılacak açık halı saha aydınlatma sitemlerinin yerleri de belirlenir ve buna uygun olarak kaynak işlemleri gerçekleştirilmektedir. Ayrıca dayanıklılığını arttırmak için fens telleri de kullanılmaktadır.

Açık halı sahaların dayanıklılığını sağlayan en önemli aşama demir boruların yerleştirilmesi ve kaynak yapılması aşamasıdır. Bu aşamada tecrübeli ve uzman ustalardan yararlanmak halı sahanın ömrünün uzaması ve uzun vadede de sorunlar çıkarmaması için oldukça önemlidir.

 

 

KADİKÖY SPOR SAHA YAPIMI

Spor saha Yapımı  fiyatları kullanılacak olan malzemeye ve ebatlara göre değişkenlik gösterebilir, güncel ve net fiyat almak için lütfen 0216 429 60 65 Arayın….

 

Spor saha Yapımı Kullanım Alanları

 • Havaalanları
 • Askeri Bölgeler
 • Fabrikalar ve Özel Alanlar
 • İş merkezleri
 • Yüksek hızlı ve otoyol
 • Arazi Etrafı
 • Spor kompleksleri
 • Parklar ve bahçeler
 • Yol kenarları
 • Siteler
 • Villalar
 • Sanayi bölgeleri

Ürün Görselleri

 

 

KADİKÖY DE DİĞER HİZMET ALANLARIMIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?