0 216 429 60 65
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

BORU DİREKLİ TEL ÇİT

24 Nisan 2017
318 kez görüntülendi

BORU DİREKLİ TEL ÇİT

Ürün Açıklaması

Boru Direkli Tel Çit

Boru Direkli Tel Çit Yapımı

Aldığımız yeni bir arsanın etrafını çevirmek, bir alana giriş çıkışı sınırlama gibi nedenler ile oranın etrafını tel çit ile çeviririz. Bu çitleri farklı şekilde ayakta tutabiliriz. Boru Direkli Tel Çit bir alanın etrafını çevirmek için ekonomik çözüm yöntemlerinin başında gelir. Boru direkler düz ve eğri boyunlu olarak ikiye ayrılır. Eğik boyunlu kısım çevrilen alana dışarıdan giriş çıkışları daha fazla zorlaştırmak içindir. Eğik boyunlu kısma isteğe bağlı olarak 2-3 sıra dikenli tel veya helezonik jiletli tel çekilebilir

Boru Direkli Tel Çit uygulamasında kullanılan borular istenirse firmamızdan temin edilir. Birçok müşterimiz ise yerinde montaj istemektedir. Teklifimizin uygun görüldüğü müşterilerimize malzemeleri deneyimli ustalarımız ve kendi araçlarımız ile teslim ediyoruz. Uygulama esnasında zeminde 3 m ara çukurlar açıyoruz. Bu çukurlar 40x40x40 ebatlarındaki olmaktadır. Kazılan çukurlara boruları terazi yardımı ile koyduktan sonra beton ve taş kullanarak suretiyle monte etmekteyiz. Monte edilen bu direklere 15 direkte bir ve arazinin köşe dönüşlerinde ve kapı boşluklarında destek payandası kullanmaktayız. Boru Direkli Tel Çit imalatında çit direklerinin çukurları betonlandıktan sonra priz alması için beklenir. Zemin toprak değil de bir hatıl olursa direkler flanşlı olarak yapılır ve 3 m ara ile dikilir. Bu borular 0,5 mt ile 6 mt.  Arasında imal edilir. Projeye özel imalat yapılabilir. Beton zeminde genellikle 125x125x5 lik flanşlı borular kullanılmaktadır.

Boru Direkli Tel örgü uygulamasında direklerin dış yüzeylerine yaz kış ısı farkından olan esnemeleri önlemek için gergi teli çekilir. Gergi teli uygulaması standart yükseklikler için 3 sıra olmaktadır. Daha yüksek yapılan işlerde her 1 mt de bir sıra olacaktır. Tel çitler gergi teli esnemesi için 40 mt aralıklı çift payanda kullanılır. Tercih edilen göz aralığında pvc kaplı veya galvaniz örgü telleri kullanılır.

Kullanılan boru çapları 48,51,60,76,89 mm ,et kalınlıkları ise 1,5-2-2,5-3 mm dir.

Tel Çit uzman kadromuz tarafından montajlı yapılmaktadır. İstenilen yere kapı bırakılır. İstenilirse eğri boyunlu direkler kullanılarak ilave güvenlik sağlanmaktadır. Bu işlemleri yaparken yaz kış sıcaklığı, zemindeki farklılıklar ayrıntılı bir şekilde dikkate alınmalıdır. Gerektiği yerlere ilave takviyeler konmalıdır. Borular antipas, antipas ve yağlı boya, polyester fırın boyalı veya galvaniz olarak kullanılmaktadır.

Ürün Görselleri

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?