0 216 429 60 65
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

TENİS KORTU YAPIMI

24 Nisan 2017
151 kez görüntülendi
Ürün Açıklaması

Tenis Kortu Yapımı

ITF yani Uluslararası Tenis Federasyonunun belirlediği tenis kortu ebatları 18 m x 36 m dir. Sitelerde ve farklı yaşam alanlarında amatör kullanım ve hobi amaçlı kullanımlarda farklı ölçüler devreye girer. Bu ölçüler daha büyük veya daha küçük olabilir. Amatör kullanım için belirlenen ebatları genellikle bütçe ve sahanın yerleşeceği alanın büyüklüğü belirler. Tenis Kortu Yapımı işinde yılarını geçirmiş olan firmamız uzman eleman ve ekipmanı ile bu işi yapmaktadır.

Tenis Kortu Çeşitleri

Uygulanan zemin türüne göre 3 farklı tenis kortu vardır. Bunlar sentetik çim tenis kortu, tartan zemin tenis kortu ve akrilik zemin tenis kortudur. Görüldüğü gibi farklı zemin cinslerine göre tenis kortları isimlendirilir. Farlı zemin cinsleri için fiyat teklifinin firmamızdan alabilirsiniz. Sentetik çim ile tenis kortu yapılırken genellikle 26 mm lik sentetik çim ürünleri kullanılınır. Tartan zemin tenis kortu yapımında sentetik kauçuk grubundan SBR ve EPDM olarak bilinen iki maddenin birer katman olarak üst üste iki katman olarak uygulanır.5+8 mm olmak üzere toplam 13mm uygulama yapılmaktadır. Akrilik zemin tenis kortu ise cushion akrilik yada 2-3 kat akrilik boya olarak uygulanır.

Tenis Kortu Yapımı görüldüğü gibi zeminlerine göre çok çeşitli olsa da aslen açık tenis kortu ve kapalı tenis kortu olarak ikiye ayrılır

Tenis Kortu Yapımı

Tenis Kortu Yapımı özel bilgi istemektedir. Tecrübeli elemanlarımız, yeterli ekipmanımız ile firmamız bu işlerde uzmanlaşmıştır. Profesyonel tesislerdeki kortlardan sonra en çok karşımıza açık tenis kortları çıkmaktadır. Açık tenis kortları  tribünlü olarak yapılacaksa ,bu tribünler sabit veya çelik konstrüksiyon ile portatif yapılabilir. Tribünlerin üzeri isteğe bağlı olarak farklı şekilde kapatılabilinir.

Açık  kortlar genellikle 4 m yüksekliğinde pvc kaplı tel ile çevrili olarak imal edilir. Sentetik çim ve akrilik zemin en sık kullanılan tercihlerdir. Aydınlatma sistemi de isteğe bağlıdır. Led veya halide projektörler kullanılınır.

Kapalı tenis kortu yapmak isteyenler genellikle ticari işletmeler veya okul sahipleridir. Kapalı tenis kortları genellikle çelik konstrüksiyon üzeri solmaz pvc branda ile kapatılır. Bu brandalar izoleleli veya izolesiz olabilir. PVC brandalı kapalı tenis kortları balon kortlara göre daha kullanışlıdır. İstenirse tribünlü olarak yapılabilinir. Sentetik zemin cinslerinden isteğe göre birisi seçilir. En çok tercih edilen akrilik zemindir. Aydınlatma sistemi için led veya halide projektörler kullanılınır. Tenis Kortu Yapımı için firmamızın referanslarını inceleyiniz.

Ürün Görselleri

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?