0 216 429 60 65
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

GAZİOSMANPAŞA DİKENLİ TEL ÇİT

10 Mart 2019
28 kez görüntülendi
GAZİOSMANPAŞA DİKENLİ TEL ÇİT

 

 

GAZİOSMANPAŞA DİKENLİ TEL ÇİT

 

GAZİOSMANPAŞA DİKENLİ TEL ÇİT

Dikenli teller yapı bakımından kablolar ile benzerlik göstermektedirler. diğer tellere oranla daha uzun olarak işlenebilir ve çekilebilirler.

GAZİOSMANPAŞA DİKENLİ TEL ÇİT Nedir?

Tarım alanlarında dahi karşımıza çıkan bu teller; aşılamaz, kesilemez veya bükülemezler. Sınır geçişlerini önlemek amacıyla da kullanılırlar.

Bakır ve demir olmak üzere iki tip hammaddesi bulunur. Fakat bakır ürünlerin kullanılması tavsiye edilmez. Nasıl bir darbe almış olursa olsun kopma oranı çok düşüktür. GAZİOSMANPAŞA DİKENLİ TEL ÇİT Çekileceği alanın korunma gereksinimine göre tellerin dikenleri zarar verici yapıda üretilebilirler. Fakat bu opsiyonel bir üretim şeklidir.

Dikenli tellerin paslanmaz yapıda olması insan sağlığının korunması için dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Satışları tıpkı kablolarda olduğu gibi metreyle yapılmaktadır. Yol kenarları, parklar, bahçeler ve sanayi bölgeleri kullanım alanlarına örnektir.

GAZİOSMANPAŞA DİKENLİ TEL ÇİT

teller isteğe göre tekli ve direksiz olarak çekilebilmektedirler. Türkiye’nin Anadolu bölgesinde dikenli teller yavan olarak kullanılmaktadırlar. Fakat bu şekilde kullanımı tavsiye edilmez. Yaralayıcı olabilir. Yaygın olarak demir sütunların üzerine çekilirler. Sıkça demir sütunlar üzerinde kullanılırlar. Ayrıca güvenlik amaçlı kullanım şekli en yaygın kullanım şekli olmakla birlikte en ideal kullanım şeklidir.

Dikenler belirli aralıklarla ve belli ölçülere dayandırılarak tellerin üzerine çekilirler. Bu aralıkların dikkatlice hesaplanması ve dikenlerin bu ölçülere göre yerleştirilmesi esastır. Dikenli tel, girişin yasak olduğunu belli etmek üzere üretilmiştir.GAZİOSMANPAŞA DİKENLİ TEL ÇİT Art niyetlere karşı göz korkutucu bir unsurdur. Dikenlerin sivriliği müşterinin talebine göre değiştirilebilir unsurlardır.

Günümüzde en çok tercih edilen güvenlik uygulamasıdır. Belediyenin güvenliği sağlamak üzere gerçekleştirdiği uygulamalarda sıkça karşımıza çıkarlar. İstenen uzunlukta çekilebilirler. Metre ile satış en yaygın satış biçimidir.

GAZİOSMANPAŞA DİKENLİ TEL

demir sütunların üzerine yerleştirilirken dikkat edilmesi gerekir. Bu yüzden manüel olarak çekilmesi tavsiye edilmez ve yaralayıcı olabilir. Dikenli tel ve bunun gibi ürünlerin esas amacı, eylem gerçekleşmeden önce eylemin gerçekleşmesini önlemektir.

İnsanlara kasıtlı zarar vermek üzere üretilmezler, amaç sadece bu eylemden insanları caydırmaktır. Gri ve yeşil renkli dikenli tel en çok karşımıza çıkan tel renkleridir. Nadiren hayvancılık yapılan yerlerde de karşımıza çıkmaktadırlar. Olası hayvan firarlarını engellemek amacıyla çiftliklere çekilebilirler. Fakat yaygın ve doğru bir kullanım şekli değildir. Bu sırada birçok hayvan yaralanmaktadır.

Satılırken alüminyum rulolar halinde satılırlar. Doğru satış şekli budur. Bazı çeşitleri epey kesici ve yaralayıcı olmaktadır. Ayrıca en ilkel kelepçeler dikenli tel ile yapılırdı. Zamanla demirin işlenmesi ile zarar minimum seviyeye taşındı.

GAZİOSMANPAŞA DİKENLİ TEL ÇİT nadir olarak dekor amacıyla kullanılır. Ülkemizde yaygın değildir fakat çoğu Avrupa ülkesinde neon renkli dikenli teller dekor amaçlı yaygın olarak kullanılmaktadır. Güvenlik ihlali görülmez. Göz korkutucu yapısı art niyetleri uzaklaştırmak için birebirdir.

Eski zamanlarda güvenlik amacıyla yalnızca ip kullanılırdı. Zamanla ipin işe yaramadığını anlayan insanlar, İpleri üzerine çeşitli kesici aletler yerleştirmeye başladılar. Demirin işlenmesi ile şuan ki yapıya benzer olan dikenli tel sisteminin ilk adımı olan sivri demirler güvenlik amacıyla kullanılmaya başladılar.

 

 

GAZİOSMANPAŞA DİKENLİ TEL ÇİT

Dikenli tel fiyatları kullanılacak olan malzemeye ve ebatlara göre değişkenlik gösterebilir, güncel ve net fiyat almak için lütfen 0216 429 60 65 Arayın….

 

Dikenli Tel Kullanım Alanları

 • Havaalanları
 • Askeri Bölgeler
 • Fabrikalar ve Özel Alanlar
 • İş merkezleri
 • Yüksek hızlı ve otoyol
 • Arazi Etrafı
 • Spor kompleksleri
 • Parklar ve bahçeler
 • Yol kenarları
 • Siteler
 • Villalar
 • Sanayi bölgeleri

Ürün Görselleri

 

 

GAZİOSMANPAŞA DE DİĞER HİZMET ALANLARIMIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?